V České republice je aktuálně sedm a půl tisíce nevyléčitelně nemocných dětí, které potřebují speciální péči. Lékařská pomoc je u nás na vysoké úrovni, starost o traumatizované rodiče a podpora jejich rodin je ale velmi nedostatečná, či spíš až na pár organizací úplně chybí.

Nezisková organizace Dům pro Julii se proto rozhodla postavit v Brně první dětský hospic, který by nabízel dětem a hlavně jejich rodinám veškerou odbornou pomoc a péči. A to pomoc zdravotní, psychologickou, duchovní a další. Zdravotní sestry a pečovatelky Domu pro Julii docházejí do rodin a starají se o děti. Díky tomu si rodiče mohou od náročné péče odpočinout a předcházet tak vyčerpání a vyhoření.

DŮM PRO JULII A MOTMOT

Příběh Julie a její rodiny se nás velmi dotkl a proto jsme se rozhodli podpořit vznik dětského hospice v Brně. Z prodeje každého balíčku blendu Dům pro Julii věnujeme na stavbu hospice 10% částky.

Dům pro Julii blend má chuť oříšků a mléčné čokolády a nabízí příjemnou hořkost. Skvěle se hodí na přípravu espressa, moka konvičky či frenchpressu.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Přečtěte si o našich kávách, cestování po světě a příběhu MOTMOT… vš

Když se naši bratři v roce 2017 vydali do Nikaraguy, navštívili tam jednu z místních škol. Protože byla škola daleko v pralese, a protože rodiny dětí neoplývají žádným bohatstvím, dovezli naši bratři z Česka plno psacích potřeb, pastelek a papírů pro děti. Jako poděkování děti našim bratrům namalovaly (rozuměj – orazítkovaly papír svýma rukama namočenýma v barvě) několik obrazů. Pokud jste navštívili naši pražírnu před rekonstrukcí, mohli jste jeden z těchto obrazů obdivovat na zdi. 😉

Tato zkušenost byla pro naše bratry velmi silná. Zvláště po návratu do Evropy byl zřejmý ten obrovský kontrast mezi světem kávového pasu a Českem. Proto se naši bratři rozhodli, že chtějí do prostředí a do společnosti vracet, co dostali.

A výsledek můžete vidět sami. 🙂

OCHUTNEJTE NAŠE KÁVY

Ochutnejte kávu z našich 3 edic: Comfort, Modern a Limited, které nabízí širokou škálu chutí a vůní z celého světa.

ochutnejte kávy MOTMOT