MARCUS Blend je speciální směs kávy, dostupná pouze v našem oblíbeném baru MARCUS Bar v srdci Lanškrouna. Je to stylový a krásný bar, který založili a vedou kamarádi Tomáš a Ondra a který stojí za to navštívit!

Jak MARCUS Blend vznikl?

Celý příběh se začal psát již ve školních lavicích jedné z brněnských univerzit. Letos v září tomu bylo přesně 10 let, kdy Toma Koppa a Pavla Kleina posadili do stejné třídy díky shodnému počátečnímu písmenu v příjmení. Tehdy však ještě ani jeden z pánů nevěděl, že se potkají o několik let později a začnou spolupracovat… 🙂

VZNIK PRVNÍHO, SPECIÁLNÍHO BLENDU

Vzpomínáme, jak nám jednoho dne začátkem roku 2018 volal Tomáš Kopp. Do telefonu nám řekl, že se svým kamarádem Ondrou otevírají v Lanškrouně nový bar. A že jsou zrovna v Brně a hledají dodavatele výběrové kávy.  Ještě ten den jsme se potkali a začali rozvíjet spolupráci.

Vše se samozřejmě odvíjelo od kvalitní kávy, kterou Ondra s Tomem chtěli (a stále chtějí) ve svém baru nabízet. Ostatně jako všechny jejich produkty. Dodnes si vzpomínáme na páteční setkání v naší pražírně za účelem degustace a vytvoření speciální směsi kávy. Takové, která by v budoucnu mohla nosit jméno MARCUS Blend. Takové, kterou bychom jako pražírna nikdy nemohli dodávat žádnému jinému subjektu. Takové, která by dělala radost a kouzlila úsměv na tváři všem zákazníkům MARCUS Baru.

Tehdy začal kávový maratón. Ochutnával se jeden vzorek za druhým, kombinovaly se chutě, složení i poměry. Tehdy jsme ochutnali snad více než 15 různých vzorků kávy. Výsledkem byl nástřel nového složení MARCUS Blendu, ale také rudé oči, silně bušící srdce a roztěkanost. Prostě klasické symptomy předávkování kofeinem :-).

V následujících setkáních jsme ještě finálně doladili směs a bylo hotovo. MARCUS Blend byl na světe. Náš vůbec první blend vytvořen na zakázku.

SLOVO PRAŽIČE

„MARCUS blend jsme vytvořili společně s klukama Tomem a Ondrou a moc rád na to vzpomínám. MARCUS blend je směsí tří amerických káv pocházejících z Brazílie, Kostariky a Kolumbie. Kávu jsme společně vyladili k dokonalosti a hotová směs je doslova harmonií chutí. Na začátku je jemně čokoládová a oříšková, a v dochuti nabídne lehký nádech kyselinky, který má správná výběrová směs mít, říká pražič Pavel Haninec.

NA PŮLI CESTY…

Kávu jsme měli, ale to ještě nebylo vše. Tomáš s Ondrou se na nás obrátili s prosbou o dodání kompletního vybavení: kávovaru, mlýnku a dalších nezbytností. A jelikož jsme tou dobou „pouze“ pražili kávu, následovala řada setkání, telefonátů a e-mailů. Tehdy jsme ještě nevěděli, jak dodat kávovar spolu s vybavením, jak takovou spolupráci nastavit a podobně. Ale díky trpělivosti a zájmu ze strany Toma a Ondry se nám nakonec podařilo vymyslet a nastavit vzájemnou spolupráci, která byla (a stále je) výhrou pro obě strany.

Závěrem…

Máme velkou radost, že můžeme s Ondrou, Tomem a celým MARCUS Barem spolupracovat. Pánové jsou velmi precizní a poctiví. Výsledkem jejich dlouholeté práce je vynikající bar, kterým by se mohli chlubit třeba v centru Prahy. Tom i Ondra nám jsou tímto velice blízcí. Dělají věci s s radostí, úsměvem a srdcem na pravém místě 🙂

OCHUTNEJTE NAŠE DALŠÍ KÁVY

Tato káva patří do edice LIMITED EDITION. Vyzkoušejte další zajímavé a časově omezené kávy z této edice.

ochutnejte podobné kávy