Rok 2020 je za námi. U nás v MOTMOTu se dělo věcí, že jsme se kolikrát sami nestačili divit. Celkem se nám ale povedla spousta skvělé práce.
Ačkoli to může znít otřepaně, vše jsme dělali proto, abychom naši kávu i celou firmu posunuli blíž k vám, našim zákazníkům, a dělali vám radost. Pojďme se společně poohlédnout za minulým rokem. 😉

Rok 2020 jsme začali tím, že jsme si ve firmě zavedli nová vylepšení. Nastavili jsme si systém týdenních a kvartálních porad. Kromě každodenního ochutnávání kávy naší hlavní pražičkou Kamilou jsme začali pravidelně každou středu s celým týmem ochutnávat nové kávy na interním cuppingu. Dělali jsme vám radost v pražírně na Skácelově pod vedením našeho headbaristy Václava. Ten se také v lednu zúčastnil soutěže barista roku, odkud si odnesl plno tipů na zdokonalení svého umu a zlepšování chutí našich káv.

V druhém měsíci roku jsme pracovali na redukci množství výplňového materiálů balíků z e-shopu. Únor jsme prožili i ve znamení plánů a příprav na letní akce a rebranding, tedy úpravu loga a změnu firemních barev.

Od března jsme vám zboží spolu s úsměvy vydávali přes výdejní okénko. Dělalo nám radost, že jste k nám i v době koronaviru našli cestu. Začali jsme pro vás natáčet livestreamy, například s návody na domácí přípravu kávy nebo zajímavostmi o kávě a pražení. Pro další zdokonalování procesu pražení a výsledné chuti kávy jsme zakoupili testovací pražičku Ikawa.

Za účelem dalšího šíření energie a dobré nálady jsme propůjčili několik kávovarů do nemocnic, abychom kávou potěšili hrdiny v první linii boje s koronavirem. Věnovali jsme jim přes 50 kg kávy, a protože jsme chtěli udělat ještě víc, založili jsme oficiální veřejnou sbírku Děkujeme, že pomáháte. Přidali se k nám i herci Městského divadla Brno a legenda filmového plátna Miroslav Donutil. Společně s vámi se nám povedlo zajistit energetické balíčky a osobní vzkazy pro radost více než 300 zdravotníků, hasičů, policistů i dalších příslušníků záchranných složek a hygienických stanic.

MOTMOT POMÁHÁ

Více než 300 balíčků energie jsme na jaře rozdali hrdinům v první linii boje s koronavirem díky veřejné sbírce Děkujeme, že pomáháte…

Výdejní okénko bylo hlavním prostředkem pro kontakt s vámi i v dubnu, květnu a červnu. Za ním se však udělo spoustu věcí. V dubnu a květnu jsme připravovali rekonstrukci pražírny na Skácelově a nechali si vyrobit nábytek na míru. Založili jsme společnost MOTMOT+ a zahájili prodej maminkovníků, čili kávovníků pro maminky k jejich svátku.

V červnu už následovala rekonstrukce samotná: demontáž starého nábytku, instalace nové elektřiny, zednické práce a malování a následné „stěhování“ nového koberce i nábytku. Celý tým se oblékl i do nového firemního dresscodu. Probíhala intenzivní příprava na rebranding a do pražírny nám začaly proudit produkty s novým logem, například kelímky Nicknack nebo stan na akce. Po Brně jsme také začali rozvážet vaše objednávky na kole.

První den letních prázdnin proběhlo slavnostní znovuotevření rekonstruované pražírny. Zároveň jsme také představili nové logo a barvy MOTMOT, které nám zpracoval designér Petr Novague. Oficiálně také byla zapsána naše nová společnost MOTMOT+ a mohly tak začít přípravy MOTMOT coffee pointu na Francouzské, kde ještě v červenci proběhlo měření a návrh interiéru.

Léto také bylo ve znamení různých událostí. Vařili jsme kávu například na zápasech MMA v Brně nebo na golfových turnajích s nadačním fondem Modrý hroch po celém Česku. Žlutý stan s ptáčkem jsme postavili také na kávovém festivalu v Krnově, jedné z největších kávových akcí, která se loni mohla odehrát. Už v srpnu jsme také začínali přemýšlet, jak potěšit vás a vaše blízké na konci roku. Výsledkem byla vánoční liška, která se později v listopadu stala hlavní postavou na dárkových balíčcích.

„S týmem MOTMOT jsme byli postaveni před nelehké a překvapivé výzvy. Dokázali jsme se jim postavit a společně vymyslet, připravit a zrealizovat plno skvělých nápadů. Je ohromující, jak se lidi, kteří jdou za stejným cílem, dokážou stmelit a být silní, spolupracovat, tvořit a pomáhat. Mít skvělý tým, který i přes všechna příkoří minulého roku dokáže táhnout za jeden provaz a stát si za svým – to je to nejlepší. A za to všem patří velký dík. – čtyři bratři.

V září jsme se věnovali blížícím se Vánocům, a to tvorbou speciálních blendů. Kromě zápasů MMA a golfových turnajů se náš žlutý stánek objevil i před budovou TITC v brněnském Technologickém parku, kde máme kanceláře. Oslavili jsme tak s našimi kancelářskými „sousedy“ a každým, kdo šel kolem, třetí narozeniny MOTMOTu kávou pro radost. K oslavě přispěl i krásný a chutný dort s ptáčkem MOTMOT od cukrářství Kejky. Od značky Ascaso jsme také zakoupili nový kávovar pro pražírnu a navázali s firmou dlouhodobou spolupráci.

V říjnu jsme se zúčastnili největší brněnské kávové akce, a to Trhů kávy na Moravském náměstí. Od našeho dodavatele G-Cars jsme zakoupili nové MOTMOT auto pro naše nově vznikající expediční centrum, abychom zrychlili přesun kávy ve firmě a zkrátili tak čas dodání k vám.

S příchodem druhé vlny koronaviru jsme pro vás vylepšili náš e-shop tak, abyste si kávu mohli zakoupit z pohodlí a bezpečí domova. Stále jsme pokračovali s iniciativou Motmot pomáhá a rozváželi kávu a úsměvy do nemocnic, na odběrová místa nebo do domova seniorů. Ve spolupráci s Boltem jsme také zdravotníkům darovali celkem 9000 km cest do práce a zpět zdarma. S Poke.cz jsme darovali výborné obědy.

Listopad byl ve znamení finalizace MOTMOT coffee pointu na Francouzské 21. Místo jsme vybavili tak, abyste si naši kávu mohli vychutnat a zakoupit také i tam. Na konci měsíce jsme také spustili vánoční nabídku na e-shopu a v pražírně. Pro rozvoz kávy a kávového vybavení po Brně jsme si najali nového pomocníka – Bring Auto. V pražírně se nám také objevila zcela nová signature káva Colombia MOTMOT.

COLOMBIA SAN JOSÉ

Na podzim 2019 jsme se vydali do Kolumbie, abychom pro MOTMOT našli novou signature kávu…

Na začátku prosince jsme pak slavnostně (ačkoliv v úzkém kruhu zaměstnanců) otevřeli MOTMOT coffee point na Francouzské ulici v Brně. Poté se už vše točilo kolem Vánoc. Chtěli jsme, abyste všichni u nás našli přesně to, co hledáte, a aby vám voňavé balíčky dorazily domů ještě před svátky.

Za celý rok jsme pro vás vypražili tolik výběrových zrn, že bychom z nich připravili asi 1 433 750 šálků kávy. Nabídli jsme vám celkem 23 druhů kávy včetně pěti speciálních blendů a namíchali 4 sezónní nápoje. Strávili jsme mnoho hodin v kanceláři, ve skladu, expedičním centru, pražírně i na home office a hlavně – vypili jsme u toho neuvěřitelné množství kávy. To všechno, abychom vám mohli dělat radost.

V průběhu roku se nám povedlo zaznamenat několik „luxusních“ momentů. A vy teď máte jedinečnou možnost vidět, co se v MOTMOTu děje, když se (skoro) nikdo nedívá.  😉

Making people happy, tedy dělat radost lidem.

A toho se budeme držet i v novém roce 2021. Přejeme vám všechno nejlepší, děkujeme, že jste s námi a těšíme se na brzkou shledanou u naší kávy.

Váš tým MOTMOT