Společné chvíle s rodinou u Vánočního stromečku se blíží a s nimi i čas obdarovávání našich blízkých. Obdarovat vhodným dárkem na míru je určitou každoroční výzvou, proto jsme si pro Vás připravili celkem 24 tipů na dárky pod stromeček. Ať už hledáte něco pro kávové začátečníky, objevitele nebo zkušené kávomilce, věříme, že najdete to pravé.😉

Článek pro Vás průběžně aktualizujeme a doplňujeme dalšími tipy tak, abyste zde pokaždé našli něco nového pro potěšení svých blízkých.

VÁNOČNÍ SET

Balíček obsahuje oblíbenou směs Ruby Blend s hořkým aroma, jemnou čokoládovou Nicaraguu se sladkou dochutí a speciální vánoční blend ve dvou vydáních: Hořký vánoční blend (směs Peru, Nikaraguy a Kolumbie) s hořkou, čokoládově-oříškovou chutí nebo sladký Ovocný vánoční blend (směs Burundi, Etiopie a Malawi).

VÁNOČNÍ SET

DÁRKOVÝ VOUCHER

Pořiďte svým blízkým voucher na 500, 1000 nebo 2000 kč a oni si tak sami budou moct vybrat dárek podle vlastních představ. Voucher platí na všechno zboží: výběrovou kávu, kávové vybavení či nikaragujské rumy a je uplatnitelný jak v pražírně na ulici Skácelově, tak v MOTMOT coffee pointu na ulici Francouzské.

DÁRKOVÝ VOUCHER

BIALETTI MOKA KONVIČKA

Legendární kávovar legendárního italského výrobce. Rychlá a jednoduchá alternativa přípravy kávy pro ty, kdo mají rádi spíše hořké chutě. O oblíbenosti konvičky ve stylu Art Deco, kterou vynalezl pan Alfonso Bialetti, svědčí fakt, že se těchto konviček ve světě prodalo již více než 200 tisíc kusů.

moka konvička

VÁNOČNÍ PŘÍBĚH LIŠKY

Chcete se dozvědět více o kávou provoněných Vánocích? Přečtěte si příběh naší vánoční lišky.

AEROPRESS SET

Ať už cestujete, pracujete nebo si užíváte pohodu v teple domova, vždy vám přijde vhod praktický Aeropress vhodný na alternativní přípravy kávy. Je lehký, skladný a nerozbitný. Všechny potřebné doplňky najdete v setu, a to včetně papírových filtrů.

aeropress set

KÁVOVNÍK

Věnujte nevšední rostlinu do domácnosti. Kávovník nepotřebuje žádnou speciální péči, stačí jej udržovat při pokojové teplotě a vlhkosti. K dostání pouze v pražírně na Skácelově nebo v MOTMOT coffee pointu na Francouzské.

COLOMBIA ALICORADO

Balíček obsahuje oblíbenou směs Ruby Blend s hořkým aroma, jemnou čokoládovou Nicaraguu se sladkou dochutí a speciální vánoční blend ve dvou vydáních: Hořký vánoční blend (směs Peru, Nikaraguy a Kolumbie) s hořkou, čokoládově-oříškovou chutí nebo sladký Ovocný vánoční blend (směs Burundi, Etiopie a Malawi).

Ochutnejte Alicorado

COLOMBIA MOTMOT

Zajímá Vás, jak jsme k Alicoradu přišli? Přečtěte si příběh o přátelství a spolupráci s plantáží San José a o původu kávy Colombia MOTMOT.

KURZ PŘÍPRAVY KÁVY

Chtěli jste vždycky umět připravit perfektní kávu jako v kavárně? A nebo chcete naučit dělat kávu partnera, aby ji Vám potom mohl nosit ráno do postele?

Originální voucher na základní kurz domácí přípravy kávy z vás udělá baristu vaší domácnosti.

příprava kávy

VÁNOČNÍ BLENDY

Hořký Vánoční blend se skládá ze tří oblíbených káv: Peru, Nikaraguy a Kolumbie. Směs nabídne hořké, čokoládově-oříškové chutě a hodí se na espresso, moka konvičku či frenchpress.

Ovocný vánoční blend se skládá ze tří oblíbených káv: Burundi, Etiopie a Malawi. Směs nabízí sladké, ovocné chutě a hodí se na espresso i na filtrované přípravy kávy.

OVOCNÝ BLEND

RUČNÍ MLÝNEK HARIO

Praktický a přenosný ruční mlýnek Hario je skvělým pomocníkem do kuchyně či kanceláře každého milovníka čerstvě namleté kávy. Jeho nejnovější verze PRO má jednoduše snímatelnou rukojeť a silnější záběr, a také jednodušší nastavení hrubosti mletí, které je řešené pomocí otočné matky se stupnicí pod mlecím kamenem.

mlýnek hario

DOKONALÉ SPOJENÍ CHUTÍ

Přečtěte si více o vánočních blendech a o tom, jak si je doma připravit.

RUM FLOR DE CAÑA

Flor de Caña je rum, který získal řadu mezinárodních ocenění. Stejně jako většina nikaragujských rumů i Flor de Caña je temperamentní, jiskřivý a živý, pravý opak většiny sladších a těžkých rumů. Dostupný ve třech alternativách: 12letý, 18letý a 25letý.

nikaragujský rum

LUXUSNÍ VÁHA ACAIA

Neuvěřitelně rychlá a přesná váha Acaia váží s přesností na 0,1 g. Má display s velkými a snadno čitelnými číslicemi a zabudované stopky. Dá se propojit s chytrým telefonem pomocí Bluetooth 4.0. Nabíjí se přes USB a na jedno nabití vydrží 20-30 hodin.

acaia pearl

ZÁŽITKOVÉ PRAŽENÍ KÁVY

Na začátku se dozvíte vše o historii kávy, příběhu MOTMOT i o cestě kávy z plantáže až do hrníčku. Následuje samotné pražení, kdy si vypražíte vlastní kávu a poté ji i ochutnáte formou cuppingu. Po celou dobu ke zajištěná neomezená konzumace kávy a jako dárek si domů odnesete 150 g zrnkové kávy dle výběru.

zážitkové pražení

V60 FILTR

Oblíbená alternativa, dripper V60 v krásném keramickém provedení japonské značky Hario. Název je odvozený od úhlu sklonu vlastní stěny, který směřuje proud vody doprostřed a káva díky tomu rovnoměrně překapává a získává vynikající chuť a aroma. Ideální na přípravu ovocných káv.

V60 dripper

ETHIOPIA SAGERA

Jemná a sladká Ethiopia Sagera se výborně hodí na přípravu filtrů i na espresso. Nabídne chuť bergamotu typickou pro čaj earl grey, tóny broskví, citrusů a květin.

Zrna odrůd Heirloom a 74160 od drobných farmářů jsou zpracována promytou metodou ve stanici Sagera ve výšce 1980 metrů nad mořem, v kávové oblasti Sidamo.

OCHUTNEJTE ETIOPII

DŽEZVA

Tradiční, ručně vyráběná měděná džezva přímo z tureckého venkova. Džezva je tepána tradiční řemeslnou metodou a perfektně se hodí na přípravu hořkých káv jako je například káva z Brazílie nebo směs Ruby blend.

turecká džezva

CESTA DO OBLASTI SIDAMO

Vydejte se s námi na krátký výlet do etiopské kávové oblasti Sidamo. Dozvíte se o etiopské kávové tradici, odrůdách a zpracování svěží kávy Etiopie Sidamo Sagera.

BEZKOFEINOVÁ LA PRIMAVERA

Káva z Guatemaly La Primavera je zbavena kofeinu vodním procesem, který je přírodní (bez použití chemie) a šetrný k zrnům. La Primavera nabízí příjemnou hořkost čokolády a oříšků s mírnou kyselinkou na konci a je k nerozeznání od kofeinové výběrové kávy.

BEZKOFEINOVÁ KÁVA

TERMOHRNEK STELTON

Teplé ani studené nápoje se vám na cestách již nikdy nerozlijí, termohrnek Stelton totiž perfektně těsní. Disponuje technologií zrcátkového víčka „smart click“, které umožňuje otevřít hrnek pohybem jedné ruky. Pít můžete po celém jeho obvodu.

termohrnek

BIALETTI MINI EXPRESS

Tento inovativní kávovar umožní nahlédnout pod pokličku klasických moka konviček legendárního italského výrobce Bialetti. Po celou dobu přípravy můžete sledovat, jak Vám do šálku pomalu teče extrakt kávy. Varianta pro 2 porce kávy. Hodí se zejména pro přípravu hořkých káv.

mini express

VELKÁ KNIHA O KÁVĚ

Rozšířené vydání úspěšné Knihy o kávě. Autorka Petra Davies Veselá je mistryní ČR v přípravě kávy a vede baristické kurzy. V knize najdete spoustu nových poznatků a zkušeností, obsahuje fotografie a informace včetně receptů na kávové nápoje.

kniha o kávě

NICARAGUA SELVA NEGRA

Káva z Nikaraguy pochází z plantáže Selva Negra ležící na severu země v nadmořské výšce přibližně 1200 metrů nad mořem. Právě na tomto místě vznikal příběh MOTMOT, díky kterému vám nyní přinášíme jedinečné chutě této kávy: najdete v ní příjemnou hořkost a čokoládovou dochuť.

nicaragua

CHEMEX

Dripper na alternativní přípravu kávy zvaný Chemex je jednoduchá, precizní a zábavná příprava až šesti porcí filtrované kávy. Inspirací se stala tzv. Erlenmeyerova nádoba, doplněná o dřevěnou rukojeť s koženým opaskem. Hodí se zvlášť pro přípravu ovocných káv.

chemex

NÁVRAT KE KOŘENŮM

Vydejte se na exkurzi do Nikaraguy na plantáž Selva Negra. Přesně tam, ve věčně zelené horské oblasti severní Nikaraguy, vznikl příběh MOTMOT.

FRENCHPRESS

Tradiční French Press vyrobený z vysoce kvalitního skla zdobený povrchem z elegantního olivového dřeva. Umožňuje vám rychle a snadno vařit čaj nebo kávu. Hodí se pro přípravu hořkých káv.

frenchpress

COLOMBIA MOTMOT

MOTMOT Colombia se skvěle hodí na espresso a filtrované způsoby přípravy, kde nabídne mléčnou sladkost a jemnou aciditu tropického ovoce. Tato káva pochází od našeho přítele Maurícia z farmy San José na západě Kolumbie, kde jsme ji pro vás osobně vybrali.

COLOMBIA MOTMOT

INDUKČNÍ MOKA

Celonerezová luxusní moka konvice Bialetti Venus od legendární italské firmy Bialetti pro tradiční přípravu 6 šálků silnější kávy. Vhodná i pro indukční desky. 

INDUKČNÍ MOKA