Prvního května 2019 jsme všichni v MOTMOTu spojili síly, oblékli se do pracovního a vyrazili směr Mendelova univerzita. Právě na alma mater našich čtyř bratrů jsme si vypůjčili moderní skleník pro naše rostliny. Pak už jen stačilo nasadit si rukavice a pustit se do práce. Během celého dne se nám podařilo zasadit neuvěřitelných 1200 semínek. Byla to pěkná makačka, ale přiznáváme, že jsme si společně strávený den užili.

Začátky starání se o zasazená semínka nebyly úplně jednoduché. Nejdříve jsme museli najít hlínu se správným pH, poté průběžně kontrolovat podmínky skleníku a o semínka pečovat pravidelným zaléváním. Určitě si dokážete představit naši obrovskou radost, když z truhlíků začaly rašit první klíčky kávovníků. Pečlivě jsme se o ně starali i dál, zalévali je, přesazovali a pravidelně kontrolovali. Když byly rostliny dostatečně velké a statné, převezli jsme si je do budovy naší kanceláře, abychom je měli blíž. To bylo druhé stěhování, které rostliny podstoupily.

Celkem 7 pracovníků chráněné dílny se podílelo na zpracování přírodních materiálů a následné tvorby květináčů.

Mezitím jsme oslovili chráněnou dílnu MIŠ ze Šumperka, aby nám pro kávovníky připravila originální květináče. Celkem 7 pracovníků chráněné dílny se podílelo na zpracování přírodních materiálů a následné tvorby finálních produktů. Se svou novou výbavou jsou nyní rostliny připravené na své další, poslední stěhování – k vám.

Rozhodli jsme se, že možnost mít doma kousek Latinské Ameriky v podobě rostliny, o kterou jsme se starali s respektem a láskou, dáme i vám. Všem našem milým zákazníkům. Nikaragujský kávovník odrůdy arabica si proto nyní můžete zakoupit na našem e-shopu, nebo se pro něj zastavit v naší pražírně a MOTMOT coffee pointu. Věříme, že tato krásná rostlina zkrášlí vaši sbírku pokojových rostlin, anebo se stane jedinečným dárkem pro opravdové milovníky kávy z řad vašich blízkých. Zároveň věříme a doufáme, že starání se o rostlinu vás bude bavit a naplňovat stejně tak jako nás.

Péče o kávovník

Kávovník je rostlina poměrně náročná na péči v domácích podmínkách. V našem podnebí je to přitom jediné místo, kde rostlinu udržíte naživu a kde se bude rozvíjet a možná jednou i rodit.

Abychom vám pomohli s péčí, spojili jsme se s holkami z Kvítek v bytě a společně jsme natočili sérii videí o tom, jak se o kávovník správně starat, jak jej chránit před nepříznivými podmínkami a za jakých podmínek může začít rodit.

jak se starat o kávovník