Určitě souhlasíte, že každá země se dá charakterizovat. Například, když se řekne země vycházejícího slunce, každý ví, že se jedná o Japonsko…

Nikaragua by se dala takovýmto způsobem charakterizovat ne jedním přirovnáním. Je to země dvou oceánů, země sopek, země sladkovodních žraloků a pro nás, MOTMOŤÁKY je to i země vynikající kávy.

Do Nikaraguy jsme poprvé zavítali během našich studií na vysoké škole, kde jsme kromě naplánované pracovní náplně i cestovali a poznávali její krásy. Jeden z takových výletů směřoval do horské oblasti na hranici okresů Jinotega a Matagalpa. Je to nádherné místo, kde se nad plantáží nachází stará usedlost s jezerem a stálezelený prales. Dalo by se říci, že zde nás poprvé napadlo tu pronikavou chuť té poctivě pěstované a zpracované kávy dovézt k nám domů. Právě zde nás zasvětili do tajů kávového světa, který nás okamžitě vtáhl. Naše další cesty a výlety, které jsme pak realizovali už i na vlastní pěst, měli za cíl poznat a najít další plantáže, zpracovatelé a obchodníky s kávou.

Jeden z takových obchodníků jménem Luis se stal našim dobrým přítelem. Tento člověk vlastní místní plantáže. Umožnil nám zakoupit část jeho zásob, abychom mohli tuto kávu představit i u nás doma.

Věřte, je na co se těšit. Je to káva, která je unikátní nejen tím, že se komerčně neprodává, ale také oblastí, kde se pěstuje. Tuto kávu vám představíme už v lednu roku 2018.