To jsme my!

Jsme čtyři bratři. Petr, Pavel, Peter a Pavel. Je to docela náhoda. Lidé říkají, že jsme se hledali, až jsme se našli. Připouštím, vypadá to tak…

Dějiny našeho přátelství se začaly psát na vysokoškolské koleji, kde jsme si hned padli do oka. Připadalo nám to jako pohled přes zrcadlo – v obou párech je Pet(e)r ten starší, ten co má vždy starosti o toho mladšího a Pavel je ten mladší a rozumnější.

Po vysoké škole se každý pár a také každý člen vydal jinou cestou, která se za krátce zase spojila a položila základy jednoho dobrého nápadu. Je to MOTMOT. Po dlouhých večerech a diskusích, jsme se v listopadu 2016 rozhodli použít naše zkušenosti a poznatky ze Střední Ameriky a po hlavě se pustit do realizace tohoto nápadu.

Jako první jsme potřebovali název. V tom jsme měli od začátku jasno. Nápad vznikl v Nikaragui, což je země, kde jsme byli zasvěcení do kouzel kávového světa a krajina, kde žije jedno překrásné stvoření, kterého si i sama Nikaragua zvolila jako svůj národní symbol. Je to ptáček MOTMOT. Po vyslovení tohoto názvu již nebylo nutné dále přemýšlet. Okamžitě jsme si ho zamilovali. Věděli jsme, že motivy ptáčka chceme použít i v našem firemním symbolu, ale výtvarné schopnosti všech bratrů zamrzly na základní škole. Vývoj a výsledek loga můžete vidět v naší pražírně.

Potom následoval klasický postup – založení společnosti v únoru 2017, hledání ideálního prostoru, zakoupení a vyzvednutí pražícího stroje značky Giesen v Holandsku, rekonstrukce prostoru, nákup a dovoz kávy a otevíračka. Takto napsané to vypadá velmi jednoduše, ale věřte, chvíli nám to celé zabralo, ale o tom až v dalších článcích příběhu zvaným MOTMOT.

Nakonec, 27. září se nám podařilo všechny přípravy finalizovat a otevřít naši vysněnou pražírnu na Skácelově ulici č. 34 v Brně. Od té doby máme otevřeno každý všední den od 8:00 do 18:00. Zde kávu pražíme, připravujeme a hýčkáme si ji. Je to náš koníček, který nás spolu s lidmi, co nás navštíví posouvá vpřed…