Co je to cascara?

Cascara jsou slupky z kávových třešní neboli to, co zbyde, když se vyloupne zrno. Pochází z kávovníku, ale chutná spíše jako čaj. Takový kofeinový kočkopes. A to je trochu problém. Legislativně je totiž obtížné ji zařadit. Měla by cascara patřit ke kávovým produktům nebo spíše k čajům? Nebo bychom ji měli hledat vedle kofoly? Zatím je tato situace nevyřešená, proto se cascara v EU nedá vůbec koupit. Jediná možnost, jak ji můžete ochutnat, je tedy u nás.

CHCETE OCHUTNAT?

V MOTMOTu slavíme narozeniny, ale dárek dostanete vy! Když si během září zakoupíte 300 g a 1000 g balení zrnkové (nebo mleté) kávy Nicaragua Selva Negra, dostanete od nás balíček cascary zdarma.

to chci!

JAK CASCARA CHUTNÁ?

Přečtěte si o našich kávách, cestování po světě a příběhu MOTMOT… vš

Chuť cascary je velmi individuální. Hrozně moc totiž záleží na odrůdě kávy a oblasti, kde byla vyrobena. Ta naše pochází samozřejmě z Nikaraguy, přímo z kávy Selva Negra. Chutná jako velmi aromatický černý čaj.

Cascara je plná antioxidantů a vitamínů, oproti kávě samotné má však 2-4 krát méně kofeinu. Takže si na ní můžete pochutnat i později odpoledne, aniž by narušila váš spánek. A jak si cascaru připravit?

ČAJ Z CASCARY

  • do 0,5 l horké vody nasypte 20g cascary.
  • Nechte louhovat 5-10 minut.
  • Přes sítko přelejte do šálků.

LEDOVÁ CASCARA

  • 20g cascary zalijte 0,5 l studené vody.
  • Nechte 24 hodin louhovat.
  • Přes sítko přelejte do sklenic.

OCHUTNEJTE NAŠE KÁVY

Ochutnejte kávu z našich 3 edic: Comfort, Modern a Limited, které nabízí širokou škálu chutí a vůní z celého světa.

ochutnejte kávy MOTMOT