Jsou to už víc než dva roky, kdy jsme všichni v MOTMOTu spojili síly, oblékli se do pracovního a vyrazili směr Mendelova univerzita. Právě na alma mater našich čtyř bratrů jsme si vypůjčili moderní skleník pro naše kávová miminka. Pak už jen stačilo nasadit si rukavice a pustit se do práce.

Během celého dne se nám podařilo zasadit neuvěřitelných 1200 semínek. Byla to pěkná makačka, ale přiznáváme, že jsme si společně strávený den užili.

KVÍTKA V BYTĚ PORADÍ

Začátky starání se o zasazená semínka nebyly úplně jednoduché. Nejdříve jsme museli najít hlínu se správným pH, poté průběžně kontrolovat podmínky skleníku a o semínka pečovat pravidelným zaléváním.

Abyste vy měli pěstování jednodušší než my, spojili jsme se s holkami z Kvítka v bytě a natočili sérii videí o tom, jak se o kávovníky správně starat. Na první z nich se můžete podívat níže.

Nemáte čas podívat se na video? Nevadí. Ty nejdůležitější body jsme vám vypsali.

Kávovník nepatří na přímé slunce. Zároveň nepatří ani do úplného stínu. Ideální je rozptýlené světlo, takové, kde můžete pohodlně po delší dobu číst knihu. Přímé slunce by kávovník mohlo spálit, méně světla pak způsobit kazy na listech.

Rostlina se zalévá co 4-5 dní. Že máte zalít poznáte tak, že je substrát na povrchu suchý.

Pro udržení optimální vlhkosti bez toho, aby se hlína zapařila, doporučují Kvítka v bytě přesadit rostlinu do terakotového květináče, který vlhkost odvádí ven. Jak na to? To vám brzy poradí v dalším videu 😉

OCHUTNEJTE NAŠE KÁVY

Ochutnejte kávu z našich 3 edic: Comfort, Modern a Limited, které nabízí širokou škálu chutí a vůní z celého světa.

ochutnejte kávy z MOTMOT