Projekt Kryštůfek záchranář je hlavní aktivitou Nadačního fondu Kryštůfek.
Cílem projektu je nákup plyšové hračky Kryštůfka záchranáře pro děti, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů na palubě sanitního vozu či vrtulníků.

Kryštůfek pomáhá snižovat úzkost a obavy dětí bez doprovodu rodičů a tím ulehčuje práci zdravotnickým záchranářům, lékařům i personálu nemocnic. S pomocí Kryštůfka mohou  zdravotníci snadněji navázat potřebný kontakt s dítětem a získat jeho důvěru při ošetřování.
Nadační fond Kryštůfek je členem Aliance odpovědných pořadatelů veřejných sbírek.

KRYŠTŮFEK A MOTMOT

Líbí se nám, co nadační fond Kryštůfek dělá, proto jsme se rozhodli jej podpořit. Namíchali jsme speciální blend z Brazílie a Nikaraguy v perfektním poměru a 10% z prodeje každého balíčku fondu věnujeme.

Kryštůfek blend má chuť oříšků a mléčné čokolády a nabízí příjemnou hořkost. Skvěle se hodí na přípravu espressa, moka konvičky či frenchpressu.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Přečtěte si o našich kávách, cestování po světě a příběhu MOTMOT… vš

Když se naši bratři v roce 2017 vydali do Nikaraguy, navštívili tam jednu z místních škol. Protože byla škola daleko v pralese, a protože rodiny dětí neoplývají žádným bohatstvím, dovezli naši bratři z Česka plno psacích potřeb, pastelek a papírů pro děti. Jako poděkování děti našim bratrům namalovaly (rozuměj – orazítkovaly papír svýma rukama namočenýma v barvě) několik obrazů. Pokud jste navštívili naši pražírnu před rekonstrukcí, mohli jste jeden z těchto obrazů obdivovat na zdi. 😉

Tato zkušenost byla pro naše bratry velmi silná. Zvláště po návratu do Evropy byl zřejmý ten obrovský kontrast mezi světem kávového pasu a Českem. Proto se naši bratři rozhodli, že chtějí do prostředí a do společnosti vracet, co dostali.

A výsledek můžete vidět sami. 🙂

OCHUTNEJTE NAŠE KÁVY

Ochutnejte kávu z našich 3 edic: Comfort, Modern a Limited, které nabízí širokou škálu chutí a vůní z celého světa.

ochutnejte kávy MOTMOT